Opis
Beton Architektoniczny to wszechstronna zaprawa, opracowana na bazie żywic akrylowych i silikonowych, idealna zarówno do powierzchni wewnętrznych, jak i zewnętrznych, takich jak ściany, sufity i kolumny. Oprócz walorów estetycznych zapewnia ochronne pokrycie i dobrze przylega do różnych przygotowanych powierzchni, z niuansami tekstury nakładanymi za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej.
Skład
Rozprowadzalny w wodzie.
Na bazie spoiw polimerowych i silikonowych.
Używa ultra czystych napełniaczy marmurowych, wolnych od zanieczyszczeń rdzą.
Z dodatkiem białego tytanu, który zwiększa trwałość i intensywność koloru.
Unikalne cechy
Produkt jest barwiony w całości wysokiej jakości pigmentami.
Standardowo dostępny w 6 kolorach, z innymi odcieniami dostępnymi na życzenie.
Jest chroniony przed czynnikami biologicznymi, takimi jak mchy i porosty.
Wzmocniony dwoma rodzajami włókien o komplementarnych właściwościach.
Pozwala na przedłużony czas pracy na ścianie dla lepszego efektu wizualnego.
Przygotowanie podłoża
- Wymienione poniżej podłoża muszą być suche, czyste, nośne i wolne od zanieczyszczeń, kurzu, tłustych plam, środków antyadhezyjnych z szalunków oraz wszelkich substancji zmniejszających przyczepność do podłoża i mogących powodować przebarwienia na wyschniętej powierzchni tynku. Podłoże musi być zawsze zagruntowane.
- Beton - wylewany co najmniej miesiąc przed nałożeniem tynku. Powierzchnię należy dokładnie oczyścić ze środków antyadhezyjnych, a następnie spłukać wodą i odczekać do wyschnięcia.
- Tynki cementowe - nakładane co najmniej tydzień przed nałożeniem tynku.Warstwa zbrojona masą szpachlową - czysta i sucha.
- Tynki cienkowarstwowe / Powierzchnie malowane / Inne powierzchnie mineralne - czyste, suche i mocne.
Jak używać?
- Na odpowiednio przygotowane i zagruntowane podłoże, pacą ze stali nierdzewnej równomiernie nałożyć warstwę o grubości około 1-3 mm. Wygląd uzyskanej tekstury zależy od grubości warstwy. Grubsza warstwa pozwala uzyskać bardziej wyraźne efekty „erozji”.
- Po nałożeniu tynku należy „stemplować” jego powierzchnię pacą ze stali nierdzewnej, ciągnąc ją prostopadle do ściany. Do tego celu można również użyć grubej gąbki, folii lub dłoni w rękawiczce.
- Po wyschnięciu, gdy paca nie przywiera już do podłoża, należy wygładzić powierzchnię, ale bez wypełniania szczelin.
- Po wygładzeniu, aby uzyskać dodatkowy efekt połysku, użyj tej samej pacy do ponownego wygładzenia tekstury.
Czas schnięcia
- Tynk wysycha w ciągu 6-8 godzin w normalnych warunkach (20°C, 60% wilgotności powietrza). Spoiwo tynku staje się przezroczyste podczas wiązania. Mleczny kolor mokrej warstwy jest naturalną cechą produktu.Czas schnięcia zależy od temperatury i wilgotności powietrza, właściwości podłoża i grubości tynku.
- Należy unikać aplikacji w warunkach wysokiej wilgotności, deszczu, mgły i niskich temperatur. Zbyt długi czas schnięcia spowodowany takimi warunkami uniemożliwia osiągnięcie przez powłokę zamierzonych parametrów.
Czyszczenie
- Narzędzia i sprzęt budowlany należy czyścić wodą natychmiast po użyciu lub zanieczyszczeniu.
- Zaschnięty materiał można usunąć tylko mechanicznie.
- Świeży materiał należy zebrać miękką, bawełnianą szmatką. Zaschnięty materiał należy zebrać i wyrzucić jako śmieci.
- Zużyte pojemniki na podkład i nieużywane wiadra należy utylizować zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami.
Przechowywanie
- Produkt powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętych wiaderkach, w suchym, chłodnym miejscu w temperaturze 5-25°C, chroniony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
- Okres przechowywania produktu w oryginalnie zamkniętych wiaderkach wynosi 12 miesięcy od daty produkcji.
Ograniczenia
- Podkład należy nakładać tylko wtedy, gdy temperatura podłoża i otoczenia jest wyższa niż 5°C i niższa niż 30°C. Taka temperatura powinna być również utrzymywana podczas procesu wysychania tynku.
- Nie należy nakładać tynku przy wilgotności powietrza powyżej 80%, podczas opadów atmosferycznych, silnych wiatrów oraz na ścianach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Warunki te muszą być utrzymane przez co najmniej 24 godziny po nałożeniu tynku.
- Tynk nie powinien być stosowany na powierzchniach poziomych narażonych na działanie warunków atmosferycznych oraz na powierzchniach stale narażonych na działanie wody.
- Producent zaleca stosowanie na elewacjach tynków o wskaźniku jasności co najmniej 20.
Zdrowie i Bezpieczeństwo
- Produkt jest rozpuszczalny w wodzie. Stosować zgodnie z normami bezpieczeństwa mającymi zastosowanie do chemii budowlanej. Przestrzegać zaleceń podanych w karcie charakterystyki produktu.
- Zapewnić odpowiednią wentylację w miejscu aplikacji. Zaleca się noszenie okularów i rękawic ochronnych podczas pracy z produktem. Zanieczyszczoną odzież roboczą należy wymienić na czystą.
Pierwsza Pomoc
- KONTAKT ZE SKÓRĄ: Umyć dokładnie wodą z mydłem.
- ZANIECZYSZCZENIE OCZU: Natychmiast przepłukać bieżącą wodą (przez 5-10 minut) i skontaktować się z lekarzem.
- TRUDNOŚCI W ODDYCHANIU: Natychmiast wyprowadzić poszkodowanego na świeże powietrze i skontaktować się z lekarzem.
- HIGIENA: Umyć ręce po pracy z produktem i wyprać odzież roboczą po zakończeniu pracy.
KOLORYSTYKA